SM i Kaninhop Udskriv
Skrevet af Administrator   
Onsdag, 25. oktober 2017 18:24

For første gang har de sjællandske hopforeninger samarbejdet om afholdelse af sjællandsmesterskaberne, arrangementet fandt sted i weekenden og til trods for mudder og regnvand op til knæene, var humøret og hyggen skruet helt op!

Der blev til vinderne uddelt mange rigtig fine sponsorpræmier og de arrangerede havde sørget for kage til alle deltagere begge dage.

 

Let Lige:

1. Plads - Patricia Møllnitz med Funnys Nioryu Nobi (MV Kaniner)

2. Plads - Mette Wind med Winds Mystique (Hørsholm/Lyngby)

3. Plads - Tanja Skou Pedersen med Funnys Nioryu Nomnesia (MV Kaniner)

Let Kroget:

1. Plads - Patricia Møllnitz med Dundines Kibalo (MV Kaniner)

2. Plads - Patricia Møllnitz med Funnys Nioryu Nobi

3. Plads - Tanja Skou Pedersen med Klundtes Long Way Down (MV Kaniner)

Middelsvær Lige:

1. Plads - Tanja Skou Pedersen med UniKins High Five (MV Kaniner)

2. Plads - Trine Drejer med Hybens Scorpion Kings (Storstrøm)

3. Plads - Mia Hansen med Klundtes First Strike (Storstrøm)

Middelsvær Kroget:

1. Plads - Cecilie Brenholdt med Nødkærlunds Peanut (Holbæk)

2. Plads - Signe Brenholdt med Stampestaldens Ludmilla (Holbæk)

3. Plads - Patricia Møllnitz med Dundines Kenja (MV Kaniner)

Svær Lige:

1. Plads - Trine Drejer med Asta La Vistas Riverrun (Storstrøm)

2. Plads - Camilla Kirk Jensen med Klundtes Second Shot (MV Kaniner)

3. Plads - Tanja Skou Pedersen med Funnys Ch. Alba (MV Kaniner)

Svær Kroget:

1. Plads - Tanja Skou Pedersen med UniKins Blackout (MV Kaniner)

2. Plads - Patricia Møllnitz med Funnys Inabi Uchicha (MV Kaniner)

3. Plads - Janni Brenholdt med Taharas Olau (Holbæk)

Elite Lige:

1. Plads - Camilla Kirk Jensen med UniKins Ch. Countdown (MV Kaniner)

2. Plads - Tanja Skou Pedersen med UniKins Blackout (MV Kaniner)

3. Plads - Tanja Skou Pedersen med Hønsehusets Snorkfrøken (MV Kaniner)

Elite Kroget:

1. Plads - Tanja Skou Pedersen med UniKins Deja Vú (MV Kaniner)

2. Plads - Mette Wind med Stampegårdens GdCh. Mystic Maze (Hørsholm/Lyngby)

3. Plads - Tanja Skou Pedersen med Hønsehusets Snorkfrøken (MV Kaniner)

Veteran Lige:

1. Plads - Mia Hansen med CAs Ch. Arecurius Midir (Storstrøm)

2. Plads - Marianne Frimodt Nielsen med Lyngholms New Delhi (Hørsholm/Lyngby)

3. Plads - Mette Wind med Winds Tatooine (Hørsholm/Lyngby)

Veteran Kroget:

1. Plads - Camilla Kirk Jensen med Lykkes Spiderman (MV Kaniner)

2. Plads - Mia Hansen med CAs Ch. Arecurius Midir (Storstrøm)

3. Plads - Viktoria Behrendt Threms med Pilens Kaikias (MV Kaniner)

Højdehop:

1. Plads - Patricia Møllnitz med Dundines Kenja (MV Kaniner)

2. Plads - Tanja Skou Pedersen med Funnys Ch. Alba (MV Kaniner)

3. Plads - Mette Wind med Stampegårdens GdCh. Mystic Maze (Hørsholm/Lyngby)

Længdehop:

1. Plads - Mette Wind med Stampegårdens GdCh. Mystic Maze (Hørsholm/Lyngby)

2. Plads - Camilla Kirk Jensen med UniKins Ch. Countdown (MV Kaniner)

3. Plads - Patricia Møllnitz med Dundines Kenja (MV Kaniner)

Se samtlige resultater på hopudvalget.dk


 

Senest opdateret: Onsdag, 25. oktober 2017 18:29